A tagjelölt országok reformjaihoz kötötte az Európai Unió bővítésének lehetőségét Anna Lührmann, az európai és klímaügyekért felelős német miniszter pénteken a nyugat-lengyelországi Kórnik kastélyban, a lengyel, a francia és az ukrán hivatali partnerével közösen tartott sajtótájékoztatón.
Az Európai Unió általános uniós ügyekkel foglalkozó minisztereinek tanácsa azt javasolta a tagállami vezetőket tömörítő Európai Tanácsnak, hogy már a hét második felében tervezett csúcsértekezletén adja meg a tagjelölti státuszt Bosznia-Hercegovinának - közölte az uniós tanács kedden.
Az Európai Unió elkötelezett a nyugat-balkáni térségre kiterjedő bővítési folyamat mellett, de továbbra is fontosnak tartja, hogy a régiót alkotó országok folytassák a politikai és gazdasági reformokat - erősítették meg az unió vezető képviselői szerdán a szlovéniai Brdóban tartott csúcstalálkozót követően, amelyen az EU-tagországok és a nyugat-balkáni térséget alkotó országok állam-, illetve kormányfői vettek részt.
Jó hír, hogy megindulhatnak az uniós csatlakozási tárgyalások Észak-Macedóniával és Montenegróval, Magyarországnak nagy része van ebben a sikerben - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter keddi budapesti sajtótájékoztatóján.
Miután tavaly télen az Európai Tanácsban a francia elnök vétót emelt az észak-macedón és albán EU-csatlakozási tárgyalások megkezdésével kapcsolatban, és Emmanuel Macron több lépcsős, visszafordítható csatlakozási folyamatot követelt, ma bemutatta átdolgozott bővítési javaslatát az Európai Bizottság szomszédság- és bővítéspolitikáért felelős uniós biztosa, a magyar Várhelyi Olivér.
Míg a magyar biztosjelölt a mai magyar parlamenti szakbizottsági meghallgatásán nagyon ambiciózus csatlakozási folyamatot vázolt Albániának és Észak-Macedóniának, addig egy minapi francia javaslat inkább afelé mutat, hogy lassítanák és megreformálnák ezt és utóbbihoz előtt vitát generálnának.
A francia és a holland vétó miatt immár harmadszorra is elhalasztották az EU-tagállamok illetékesei azt, hogy végre megkezdődhetnek-e Észak-Macedóniával és Albániával a csatlakozási tárgyalások, ezzel sokak szerint újra csorba esett az EU „becsületén”. A Bruxinfo helyzetösszefoglalója szerint még van remény arra, hogy az e hét csütörtök-pénteki EU-csúcson az állam- és kormányfők mégis megadják a felhatalmazást a tárgyalások megkezdésére és ezzel a nyugat-balkáni térségnek fontos üzenetet tudnak küldeni.
Az elmúlt évtizedben az Európai Unió nem tudta hatékonyan kezelni a gazdasági és a migrációs krízist, de ennek ellenére az európai együttműködésnek nincs alternatívája, és a kormány úgy gondolja, hogy Magyarország nem is tud mást tenni, mint hogy a része legyen az EU-nak - jelentette ki Gulyás Gergely egy mai díjátadó ünnepségen.
Itt a szokásos év végi nemzetközi sajtótájékoztatója.
Bojinka Miklós 22 évesen alapította első cégét.
Konszenzusra jutottak a republikánusok és a demokraták.
Intenzív szakaszában van a háború.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?